FAQ

Jak często wymieniać patelnię?

Patelnie to jedne z najczęściej używanych akcesoriów kuchennych. Nic dziwnego, że po pewnym czasie mogą ulec zużyciu. W wyniku intensywnego użytkowania powłoka teflonowa może być porysowana i zadrapana. Wówczas należy wymienić sprzęt na nowy lub zdecydować się na regenerację powłoki.

 

 

Jak przedłużyć żywotność patelni? 

Na żywotność patelni ma wpływ wiele czynników – między innymi materiał z którego jest wykonana. Sprzęty pokryte powłoką teflonową są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoka temperaturę. Jednak, by zachowały swoje właściwości nieprzywierające przez długi czas, należy zadbać o właściwe użytkowanie i czyszczenie. Wówczas nie będzie konieczności częstej wymiany sprzętu na nowy. Jak dbać o patelnię teflonową? Przede wszystkim do mieszania potraw należy używać odpowiednich akcesoriów. Metalowe łyżki czy łopatki łatwo rysują powierzchnię, przyczyniając się do szybszego zużycia powłoki teflonowej. Lepiej korzystać z drewnianych akcesoriów kuchennych, co pozwoli w dużym stopniu zapobiec uszkodzeniom na powierzchni patelni. Dodatkowo, nie należy czyścić sprzętu pokrytego teflonem za pomocą ostrych gąbek czy szczotek do mycia. Przez takie praktyki na patelni szybko powstaną zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. 

Co jaki czas wymieniać patelnie? 

Wysokiej jakości patelnia teflonowa powinna służyć przez kilka lat. Jednak częstotliwość wymiany jest uzależniona od tego, czy jest prawidłowo użytkowana i myta. Sprzęt nie nadaje się do użytku, kiedy teflon odchodzi od powierzchni, pojawiają się silne przebarwienia, zarysowania czy wgniecenia. Uszkodzona patelnia sprawia, że przygotowywanie potraw staje się trudniejsze. Teflon traci swoje właściwości nieprzywierające, a jedzenie zaczyna się przypalać. Na zużytej patelni nie ma możliwości przygotowania dań bez użycia oleju, przez co niektóre potrawy tracą smak. Szczególnie lokale gastronomiczne, które dbają o renomę powinny zadbać o wysokiej jakości sprzęt, bez oznak zużycia. Jednak dobre patelnie to spory wydatek dla właścicieli firm. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest regeneracja powłoki – jest to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również możliwość zadbania o środowisko naturalne. 

Nelvi Gastro specjalizuje się w regeneracji sprzętu gastronomicznego poprzez nakładanie profesjonalnych powłok Vitaflon®. Charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa, odpornością mechaniczną i dłuższą żywotnością. Dzięki procesowi regeneracji patelnie będą jak nowe i odzyskają swoje właściwości.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.