JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Poradnik użytkowania powłok

Powłoki Vitaflon® są bardzo wytrzymałe, dostosowane do pracy w kuchniach profesjonalnych, zajmujących się masową produkcją potraw. Są to powłoki odporne mechanicznie oraz na wysokie temperatury, przystosowane do bardzo częstego używania.

Jeśli jednak chcesz jeszcze wydłużyć żywotność naszych powłok na twoich sprzętach gastronomicznych, mozesz skorzystać z poniższych porad:

 

PIERWSZE UŻYCIE

Przed pierwszym użyciem, dokładnie umyj powłokę w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Do mycia używaj miękkiego materiału.

 

PIERWSZE NAGRZEWANIE

Na suchą powłokę non-stick nałóż cienką warstwę oleju i tak przygotowaną podgrzej na średnim ogniu przez 1 minutę. Pamiętaj przy kolejnym użyciu, by nigdy nie nagrzewać pustej powłoki naczynia oraz unikaj temperatur wyższych niż wskazania do danej powłoki.

 

PRZYBORY KUCHENNE

Zalecamy używanie narzędzi kuchennych wykonanych z drewna lub plastiku. Unikaj krojenia potraw bezpośrednio na powłoce.

 

MYCIE

Powłokę myjemy kiedy jest już ostudzona, używając ciepłej wody z łagodnym detergentem oraz miękkiego materiału (bez metalowych włókien).

Możesz myć powłokę w zmywarce. Warto zadbać o dokładnie spłukanie detergentu.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.